בשיטה הלפטינית אנחנו שואפים להחזיר את הגוף לאיזון טבעי, לשחרר את "אפקט החסימה" אשר מפחית את הרגישות שלנו ללפטין (הורמון השובע) וכך להרגיש שבעים יותר באופן טבעי וכמובן – לרדת במשקל. השלב הראשון הוא "הצפה לפטינית" – צעד קטן שמתחיל שינוי גדול. הרעיון הוא לספק לגוף את שני הצרכים הבסיסיים ביותר: מים וירקות מזינים. איך עושים את זה? לאט ובהדרגתיות, עובדים עם הגוף, עם ההרגלים הקיים ושומרים על שמחת החיים. בצעדים קטנים אך משמעותיים מייצרים שינוי לפטיני גדול.

למה צריך לשתות כל כך הרבה מים?

למעשה, רוב האנשים נמצאים במצב תמידי של מחסור בנוזלים מבלי להיות מודעים לכך. אחת מתופעות הלוואי היא רעב מוגבר, אנחנו מזהים איתותי צמא כרעב ולכן אוכלים כדי לקבל נוזלים מהמזון. היתרון הראשון של שתיית מים מספקת היא מענה לצורך הקיים, מה שבאופן טבעי מוריד 20%-30% מתחושת הרעב – שהייתה למעשה צמא. הסיבה השנייה היא שחרור נוזלים. כשאנחנו לא מקבלים מספיק מים, הגוף שלנו אוגר אותו ולא משחרר, שתייה נאותה דווקא משחררת נוזלים בצורה טבעית. הסיבה השלישית היא צעד ראשון והדרגתי לקראת איזון לפטיני על ידי השפעה על מערכת האינסולין שבתורה משפיעה על הלפטין.

לשתות פתאום יותר מים לא מזיק לכליות?

על פי ארגון הבריאות העולמי, ההמלצה לצריכת נוזלים אצל אנשים בריאים, לגבר היא 3.7 ליטר ולאישה  היא 2.7 ליטר ליום (כולל נוזלים במזון). הכליות שלנו יודעות לסנן עד 1 ליטר מים בשעה, לכן כל עוד אנחנו מפזרים את המים על פני היום, אין סיבה לדאגה. צבע השתן הוא מדד נהדר. שתן כהה מצביע על כך שלא שתינו מספיק, שתן בהיר אומר ששתינו מספיק, שתן שקוף משמע ששתינו יותר מידי ואפשר למתן את צריכת המים לשעות הקרובות.

רגע… שותים רק מים? מה עושים אם לא אוהבים מים?

בשלב ההצפה הלפטינית המטרה היא להכניס כמות מים נאותה לגוף בדגש על מים ולא קפאין או משקאות ממותקים. אבל מה עושה מי שלא אוהב מים? לא רגיל לטעם של מים בלבד? יש כמה אפשרויות למשל: לנסות מים מינרלים מכל מיני סוגים, אפשר לשתות סודה, תה קר או חם ללא סוכר, אפשר להכניס לבקבוק מים נענע, מלפפון , פרי או ירק אחר, מקל קינמון, פלח לימון ועוד המון אפשרויות אחרות, וגם – פשוט לנסות ולהיות מופתעים.

אוכלים רק ירקות?

אנחנו אוכלים הכל! כפי שאכלנו עד כה. בנוסף, דואגים לספק לגוף שלנו את הצרכים הבסיסיים שלו, ובכך לסייע לתפקוד התקין שלו ולהתקדמות שלנו לעבר היעדים שלנו. אנחנו מתחילים בשחרור אפקט החסימה. מדובר בתהליך הדרגתי, שמתחיל ברוויה והזנה. ירקות הם לא רק טעימים, צבעוניים ומהנים, הם גם עשירים במינרלים וויטמינים וסיבים תזונתיים שמייצרים תחושת שובע לאורך זמן ומחזירים לגוף את היכולת הטבעית שלו להבחין בין מלאות לחוסר. יש להם עוד המון יתרונות ברמת האיזון ההורמונאלי. אפשר לאכול אותם בכל צורות ההכנה והם עדיין יתמכו במטרות שלנו כי תמיד יהוו מקור מזון איכותי בצפיפות קלורית נמוכה.

אפשר לאכול כמה שרוצים?

בשלב ההצפה הלפטינית אנחנו מחזירים לגוף את מה שהיה חסר לו הרבה זמן – מים וירקות מזינים. לא מסירים שום דבר מהתפריט הרגיל שלנו. אין הגבלה בכלל על אף אחד מרכיבי הארוחה. אנחנו אוכלים בתאבון ולשובע ואין הגבלה על כמויות של מזון באופן כללי. תאכלו, תשבעו, בשמחה והנאה.

מה עושים אם לא אוהבים ירקות?

בגדול, אפשר להכין את הירקות בכל דרך שרוצים, ממש לא חייבים לאכול רק עולש וחסה כל היום. אין סיבה לאבד את החשק, את שמחת החיים וההנאה מאוכל. אפשר גם לנסות ירקות ופירות חדשים מידי פעם כדי להרגיל את בלוטות הטעם, לתבל בכל דרך שרגילים ורוצים, להכין אותם כמעט בכל צורה אפשרית. בשיטה הלפטינית אנחנו עובדים עם הגוף ועם הצרכים והרצונות הריאליים שלנו, פתרונות יש בשפע כולל למי שמתקשה. יש גם המלצות למתכונים ואפילו שייק לפטיני משמח.